Dom z jednospadowym dachem okapowym

Dom całoroczny MKB-2

Nowoczesna i jednocześnie prosta bryła tworzy bardzo ciekawy dom rekreacyjny z okapem, który jest częściowym zadaszeniem tarasu. Jedna z fasad budynku przewidziana jest na „zieloną ścianę”.

Powierzchnia zabudowy:
45,6 m2
Powierzchnia netto:
54,1 m
Wysokość:
6,4 m
Długość & Szerokość:
8,55 x 5,33 m
Nowoczesny & przestronny

Nowoczesny dom całoroczny z jednospadowym dachem okapowym o powiększonej powierzchni zabudowy. Powierzchnia użytkowa 54,1 m2 jest optymalnie wykorzystana. Składa się z dużego salonu z aneksem kuchennym, łazienki oraz sypialni. Nad częścią parteru znajduje się antresola. Odważnej choć prostej bryle towarzyszą duże przeszklenia jak te łączące salon z przestrzenią tarasu oraz okno panoramiczne na antresoli. To w połączeniu z wysokim sufitem nad salonem pozwoli Ci na wyjątkowy kontakt z otoczeniem. Spory okap jaki tworzy jednospadowy dach zakryje twoją wymarzoną werandę. Dom MKB-2 będzie się dobrze komponować zarówno w lesie jak i nad jeziorem. W otoczeniu bardziej zurbanizowanym konieczne będzie sprawdzenie miejscowych warunków zabudowy.

Budownictwo szkieletowe
To wbrew obiegowym opiniom trwała i bezpieczna technologia. Drewno wykorzystywane do konstrukcji to certyfikowany świerk suszony komorowo. Pozostałe materiały są tak dobrane aby tworzyły zdrowy, oddychający dom. To dobredomki.com
Certyfikowane materiały

Wykorzystujemy tylko sprawdzone, wysokiej jakości materiały. Począwszy od hydroizolacji podwaliny, zakotwienia konstrukcji przez użyte do szkieletu drewno a także dobór membrany wiatroizolacyjnej zawsze są to markowe komponenty od wyspecjalizowanych producentów takich jak: Tyvek, Södra, Steico, VestaEco.

Bezpieczna konstrukcja

Współpracujemy z doświadczonym konstruktorem budownictwa szkieletowego z uprawnieniami inżynierskimi. Nasze konstrukcje są zgodne z aktualnymi normami budowlanymi.

Dom na zgłoszenie_36_MAK BUD_Wykończenia pod klucz Wrocław_Budownictwo szkieletowe_Domy na zgłoszenie
Ściany otwarte dyfuzyjnie

Zdolność przenikania pary wodnej z wnętrza budynku uzyskuje się dzięki odpowiedniemu przekrojowi ścian i zastosowaniu materiałów o zrównoważonym współczynniku oporu dyfuzyjnego (Sd).

Energooszczędność i ekologia

Nasze domy stawiane są na płytach fundamentowych, które najlepiej chronią przed występowaniem mostków termicznych. To wraz ze szczelnością przegród zewnętrznych i dachu jest gwarancją energooszczędności. Dbamy aby materiały były trwałe i charakteryzowały się niskim śladem węglowym. Dlatego do okrycia szkieletu stosujemy naturalne drewno pochodne płyty wolne od formaldehydów.

Nowoczesny design

Technologia szkieletowa otwiera możliwości architektoniczne. Nasze projekty charakteryzują, duże przeszklenia, prosta i uniwersalna bryła, harmonia z otoczeniem.

Jak możesz stać się właścicielem?

Każda budowa wymaga zaangażowania. Jednak jak już wiesz formalności nie ma zbyt wiele a wybór materiałów pozostawiasz nam tak więc to co musisz zrobić to wyobrazić sobie własny dom na działce i opowiedzieć nam o tym.

Icon_1_MAK BUD_Wykończenia pod klucz Wrocław_Budownictwo szkieletowe_Eko domki na zgłoszenie
Icon_1_MAK BUD_Wykończenia pod klucz Wrocław_Budownictwo szkieletowe_Eko domki na zgłoszenie
Pierwsze spotkanie & Zebranie informacji

Możemy spotkać się w domku modelowym lub w dowolnie innym miejscu aby zebrać niezbędne informacje. Co warto przygotować:

Icon_2_MAK BUD_Wykończenia pod klucz Wrocław_Budownictwo szkieletowe_Eko domki na zgłoszenie
Wybór projektu & Przygotowanie dokumentacji

W zależności jakie są Twoje potrzeby, oczekiwania względem domu oraz jakie uwarunkowania stanowią miejscowe przepisy wybierz projekt, który Ci odpowiada. Co jeszcze:

Icon_3_MAK BUD_Wykończenia pod klucz Wrocław_Budownictwo szkieletowe_Eko domki na zgłoszenie
Podpisanie budowy & Zgłoszenie budowy

Kiedy projekt został wybrany i zakres wykończenia określony można wyznaczyć termin realizacji. Następuje podpisanie umowy i zgłoszenie budowy. Co warto wiedzieć:

Icon_4_MAK BUD_Wykończenia pod klucz Wrocław_Budownictwo szkieletowe_Eko domki na zgłoszenie
Rozpoczęcie budowy & Realizacja

Zgodnie z wyznaczonym terminem rozpoczyna się budowa. Jej realizacja zależy od wyznaczonego zakresu prac i składa się z następujących etapów:

Icon_5_MAK BUD_Wykończenia pod klucz Wrocław_Budownictwo szkieletowe_Eko domki na zgłoszenie
Zakończenie prac & Przekazanie domu

Zawiadamiamy o zakończeniu prac i następuję odbiór końcowy. Co ważne:

Czy jesteś gotowy zlecić nam budowę domu?

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania odnośnie naszej działalności zapraszamy do kontaktu i niezobowiązującego spotkania.

Zobacz inne domy na zgłoszenie

Budynek rekreacji indywidualnej nie wymaga pozwolenia na budowę. Jedyne co musisz zrobić to wybrać projekt, który odpowiada Twoim potrzebom. Od nas otrzymasz dokumenty i wskazówki jak dopełnić minimalnych formalności.

Dom na zgłoszenie_baner_MKB-3_MAK BUD_Wykończenia pod klucz Wrocław_Budownictwo szkieletowe_Domy na zgłoszenie
MKB-3

Przytulny dom rekreacyjny z dużym przeszkleniem od strony tarasu i ciekawym układem wnętrza. Odsłonięta konstrukcja dachu i okno panoramiczne w salonie.

Nowoczesna stodoła z antresolą
MKB-1

Dom rekreacyjny w typie nowoczesnej stodoły. Wysoki sufit nad salonem, przestronna antresola i duże przeszklenia pozwolą Ci na wyjątkowy kontakt z otoczeniem