Drewniany dom na zgłoszenie
Dom rekreacyjny MKB-3
Funkcjonalny dom całoroczny w typie nowoczesnej stodoły. Wysoki sufit nad salonem, przestronna antresola i duże przeszklenia pozwolą Ci na wyjątkowy kontakt z otoczeniem.
Wykorzystujemy tylko sprawdzone, wysokiej jakości materiały. Począwszy od hydroizolacji podwaliny, zakotwienia konstrukcji przez użyte do szkieletu drewno a także dobór membrany wiatroizolacyjnej zawsze są to markowe komponenty od wyspecjalizowanych producentów takich jak: Tyvek, Södra, Steico, VestaEco.
Współpracujemy z doświadczonym konstruktorem budownictwa szkieletowego z uprawnieniami inżynierskimi. Nasze konstrukcje są zgodne z aktualnymi normami budowlanymi.
Zdolność przenikania pary wodnej z wnętrza budynku uzyskuje się dzięki odpowiedniemu przekrojowi ścian i zastosowaniu materiałów o zrównoważonym współczynniku oporu dyfuzyjnego (Sd).
Nasze domy stawiane są na płytach fundamentowych, które najlepiej chronią przed występowaniem mostków termicznych. To wraz ze szczelnością przegród zewnętrznych i dachu jest gwarancją energooszczędności. Dbamy aby materiały były trwałe i charakteryzowały się niskim śladem węglowym. Dlatego do okrycia szkieletu stosujemy naturalne drewno pochodne płyty wolne od formaldehydów.
Technologia szkieletowa otwiera możliwości architektoniczne. Nasze projekty charakteryzują, duże przeszklenia, prosta i uniwersalna bryła, harmonia z otoczeniem.
Każda budowa wymaga zaangażowania. Jednak jak już wiesz formalności nie ma zbyt wiele a wybór materiałów pozostawiasz nam tak więc to co musisz zrobić to wyobrazić sobie własny dom na działce i opowiedzieć nam o tym.
Możemy spotkać się w domu modelowym lub w dowolnie innym miejscu aby zebrać niezbędne informacje. Co warto przygotować:
- Mapka poglądowa działki (jej wymiary, orientacja, klasa gruntu, nachylenie);
- MPZP / WZ w miejscu inwestycji;
- Uzbrojenie działki w media (prąd, woda, ścieki);
- Twoje plany i potrzeby w kontekście wykorzystania domu;
W zależności jakie są Twoje potrzeby, oczekiwania względem domu oraz jakie uwarunkowania stanowią miejscowe przepisy wybierz projekt, który Ci odpowiada. Co jeszcze:
- Możliwe są zmiany w projekcie, nasz konstruktor musi je potwierdzić (cena również może ulec zmianie);
- Przygotowujemy wymaganą dokumentacje niezbędną do zgłoszenia w urzędzie;
Kiedy projekt został wybrany i zakres wykończenia określony można wyznaczyć termin realizacji. Następuje podpisanie umowy i zgłoszenie budowy. Co warto wiedzieć:
- Termin realizacji wynika nie tylko z naszego kalendarza ale także dostępności materiałów;
- Rozpoczęcie budowy może nastąpić po 21 dniach jeżeli urząd nie zgłosi zastrzeżeń;
- Zgłoszenie budowy jest ważne w mocy nawet 3 lata;
Zgodnie z wyznaczonym terminem rozpoczyna się budowa. Jej realizacja zależy od wyznaczonego zakresu prac i składa się z następujących etapów:
- Płyta fundamentowa (1-2 tygodnie);
- Złożenie konstrukcji szkieletowej (2-3 tygodnie);
- Stan surowy z elewacją zewnętrzną (4-6 tygodnie);
- Prace instalacyjne i wylewka (3-4 tygodnie);
- Prace wykończeniowe (5-8 tygodnie):
Zawiadamiamy o zakończeniu prac i następuję odbiór końcowy. Co ważne:
- Udzielamy 24 miesięcznej gwarancji na prace budowalne;
- Udzielamy 10 lat gwarancji na konstrukcje drewnianą;
Budynek rekreacji indywidualnej nie wymaga pozwolenia na budowę. Jedyne co musisz zrobić to wybrać projekt, który odpowiada Twoim potrzebom. Od nas otrzymasz dokumenty i wskazówki jak dopełnić minimalnych formalności.
Dom rekreacyjny w typie nowoczesnej stodoły. Wysoki sufit nad salonem, przestronna antresola i duże przeszklenia pozwolą Ci na wyjątkowy kontakt z otoczeniem.
Nowoczesna i jednocześnie prosta bryła tworzy bardzo ciekawy dom rekreacyjny z okapem, który jest częściowym zadaszeniem tarasu. Jedna z fasad budynku przewidziana jest na „zieloną ścianę”.